Máme byť na čo hrdí! Z Európskeho olympijského festivalu mládeže si naši športovci odniesli dve medaily

Zdieľať
Foto SOŠV/ANDREJ GALICA

BRATISLAVA 25. marca (SITA) – Slovenská výprava na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže vo fínskom Vuokatti získala spolu dve medaily. Bronz v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe získala na 500 m v šortreku a rovnaký kov si vybojoval Jakub Borguľa v biatlonových individuálnych pretekoch na 12,5 km. V piatkových súťažiach už Slováci medaily nepridali. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Šortrekárka Tamara Tokárová v piatok súťažila na 1000 m, jej púť sa však skončila v semifinále a klasifikovali ju na 10. pozícii. Tokárová bude na záverečnom ceremoniáli vlajkonosičkou výpravy SR. V tomto športovom odvetví sa v piatok predstavil aj Jakub Karabin, na kilometri obsadil konečné 25. miesto.

Biatlonová miešaná štafeta dobehla na EYOF vo Vuokatti trinásta. Kristína Makovínyová bol po prvom úseku šiesta, na ďalších úsekoch (Lea Meszárosová, Adam Černák a Jakub Borguľa) však klesali v hodnotení a napokon s mankom takmer šiestich minút za Francúzmi obsadili 13. priečku. Zaujímavosťou je, že súčasťou slovenského kvarteta bola Lea Meszárosová, ktorá vo Vuokatti súťažila ako bežkyňa na lyžiach. Ako informuje SOŠV, trénuje aj s biatlonistami, preto zaplnila voľné miesto v slovenskej zostave.

Nedarilo sa ani zjazdárom. Do paralelného slalomu sa kvalifikovali Ella Hrbáňová a Timo Botka, no pre oboch bolo konečnou hneď prvé vyraďovacie kolo. Botka vypadol s Nórom Johsom Braathenom Herlandom a Hrbáňová so Slovinkou Ninou Drobničovou.