Skoré vstávanie sa stáva novým trendom. Aké sú jeho výhody?

Zdieľať
Widow 1148929_640.jpg

„Ísť spať skôr a vstávať ráno prináša zdravie, bohatstvo a múdrosť,“ povedal George Washington a čoraz viac ľudí sa aj dnes začína riadiť týmto heslom. Skoré vstávanie je totiž prospešné hneď z viacerých dôvodov.

Čoraz viac ľudí sa dnes vracia k dedinskému spôsobu života a ako sa hovorí, chodia spávať so sliepkami a zobúdzajú sa s prvými lúčmi slnka. Nastaviť si budík na čas, keď sa tvoji kamoši ešte len otáčajú na druhý bok a sladko odfukujú, má niekoľko výhod. Čas, ktorý takto ráno ušetríš, môžeš venovať meditácii, rannému behu, prechádzke či cvičeniu. Jednoducho ho venuješ tomu najdôležitejšiemu človeku vo svojom živote – samému sebe.

Running 573762_640.jpg
https://pixabay.com/ Foto: pixabay.com

Takýto ranný rituál je súčasťou života nejedného cieľavedomého človeka, ktorý sa usiluje o dosiahnutie toho, po čom túži. No a takíto ľudia sú napriek tomu, že si odoprú vypnúť budík a zrieknu sa spánku, veselí, počas dňa sú plní dobrej nálady a necítia sa byť pod napätím.

Giphy 3.gif
http://giphy.com/ Foto: giphy.com

Privstanie si o hodinu či dve skôr ti umožňuje premýšľať o vlastných životných cieľoch a výzvach. Môžeš sa psychicky pripraviť na ťažkú skúšku, či sa dobre naladiť na povinnosti, ktoré ťa v ten deň čakajú. Je to čas, kedy môžeš vypnúť všetko okolo a zapnúť sám seba.

Morning 1092771_640.jpg
https://pixabay.com/ Foto: pixabay.com

Je to smutné, no toto môžu byť jediné chvíľky počas dňa, ktoré môžeš venovať sám sebe. No a nové ranné rituály využívajú aj podnikatelia.  Na trhu napríklad už existujú napríklad mnohé aplikácie pre smartfóny, ktoré ťa donútia vstať z postele, otočiť sa alebo oznámia tvojim priateľom na Facebooku, ak znova zaspíš. Ďalšími podobnými produktmi sú koberce so senzormi, na ktoré sa musíš postaviť pre vypnutie budíka či utekajúce budíky.

Fafs.gif
http://giphy.com/

Ak váhaš, či sa na niečo takéto dáš, začiatky možno nebudú najľahšie. Po čase si však zvykneš a keď zavesíš na Facebook svoju fotku, na ktorej cvičíš, získaš si uznanie svojho okolia. Samozrejme, ak nie si ranné vtáča, do ničoho sa nenúť a rešpektuj svoje biologické hodiny. Aj tu totiž platí, že každý z nás je iný :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom