Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 dokumentov o sériových vrahoch, z ktorých budete mať nočné mory

Horizon33_2016 8 12_12 51 8 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.buzzfeed.com

Sérioví vrahovia sú pre mnohých z nás desiví aj fascinujúci zároveň. Ich ohavné činy nás šokujú, desia a pútajú našu pozornosť. No a pre všetkých, ktorí sa o sériových či masových vrahoch zaujímajú, tu máme výber desiatich dokumentov venovaným im zločinnostiam.

Ed Gein: The Real Leatherface

Nespĺňal si do bodky definíciu sériového vraha, no bol poriadne chorý a zvrátený. Mal sklony ku kanibalizmu a nekrofílii.

The Jeffrey Dahmer Files

Dokument ukazuje život sériového vraha Jeffreyho Dahmera očami detektíva, jeho suseda a patológa. Pripravte sa na skutočné rozhovory pohľady na osudné leto roku 1991.

Serial Killers: John Wayne Gacy

Celý dokumentárny seriál je venovaný sériovým vrahom a v jednej časti sa venuje neslávne známemu sériovému vrahovi Gacym, ktorý sa živil ako klaun. Príbeh ide do hĺbky a ukazuje život Johna Waynea Gacyho z rôznych perspektív.

https://www.youtube.com/watch?v=U0HxfsltsQI

This Is the Zodiac Speaking

Dokument o známom vrahovi hovoriacom si Zodiac ukazuje reálne rozhovory s vyšetrovateľmi.

Ted Bundy: The Mind of a Killer

Ted Bundy sa priznal k vražde 28 žien, ktoré zavraždil počas sedemdesiatych rokov. No a tento film vám ukáže, že by ste vážne nikomu nemali veriť…

Albert Fish: In Sin He Found Salvation

Albert Fish je poriadne desivou postavou – uniesol, zneužil a zavraždil niekoľko detí, čo z neho robí jedného z najsadistickejších vrahov všetkých čias.

Horizon33_2016 8 12_12 51 8.jpg
www.buzzfeed.comFoto: www.buzzfeed.com

Cropsey

Postava tzv. Cropseyho pripomína „boogeymana“ a išlo o mestskú legendu. Tá hovorí, že v osemdesiatych rokoch sa na Staten Islande pohyboval osoba, ktorá unášala deti. Keď sa však stratilo 13-ročné dievčatko, legenda o Cropseym, ktorý mal byť psychiatrickým pacientom, náhle ožila…

Horizon33_2016 8 12_12 52 36.jpg
www.buzzfeed.comFoto: www.buzzfeed.com

Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters

Aj tento dokumentárny seriál sa venuje životu a činom jednotlivých známych masových či sériových vrahov. Predstavia sa tu vrahovia, ktorí boli inšpiráciou pre vznik fiktívnej postavy doktora Hannibala Lectera.

Serial Killers: Jack the Ripper

Pre každého, kto sa zaujíma o Jacka Rozparovača, je tu dokument o tomto snáď najznámejšom sériovom vrahovi.

https://www.youtube.com/watch?v=j9nhDAvMXZ0

H.H. Holmes: America’s First Serial Killer

Dokument sa venuje prvému známemu americkému sériovému vrahovi. Ten vraždil za bránami svojho obrovského hotela, ktorý v sebe ukrýval množstvo tajných chodieb a miestností.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 12. augusta 2016Zdroj www.buzzfeed.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies