Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 kníh, ktoré vo vás ešte dlho zanechajú hlboký dojem

Horizon33_2017 1 31_15 2 19.jpg
assets.mubi.com

Každá kniha je iná. Na niektorú zabudnete hneď, ako ju prečítate a vrátite späť do poličky, iná vo vás zarezonuje natoľko, že vo vás navždy zostane kúsok z nej. Ak práve takú knihu hľadáte, tu je 10 tipov.

Alice Sebold – Pevné puto

Susie je 14-ročné dievča, ktoré je zavraždené sériovým vrahom. Uväznená medzi dvoma svetmi sleduje Susie svoju rodinu a priateľov, ktorí prechádzajú zmenami po jej smrti. Snaží sa zúfalo vrátiť späť do sveta živých, aby pomohla svojim príbuzným odhaliť sériového vraha.

Lovely_bones_cover
upload.wikimedia.org

Maggie Steifvater – The Scorpio Races (vyšlo v češtine ako Ve znamení štíra)

Autorka napísala strhujúci román s tajomnou atmosférou, ktorý je postavený na škótskej, írskej a manskej mytológie. Okolo legendy o rýchlych, nádherných, ale nebezpečných vodných koní, sa odohráva príbeh dvoch mladých ľudí a ich dospievania.

www.google.sk

Diane Setterfield – Trinásty príbeh

Margaret Lea dostane list od slávnej spisovateľky Vidy Winder, v ktorom jej navrhuje, aby spísala jej životopis. Hoci sa mnohí snažili so slečnou Winter dohodnúť na rozhovore, no nikomu nechcela prezradiť o sebe viac. Počas písania životopisu sa Margaret dozvedá temný príbeh o jej dvojičke slečny Winter.

Horizon33_2017 1 31_14 12 18
www.martinus.sk

Haruki Murakami – Nórske drevo

Román prináša príbeh s nádychom exotiky, príbeh milostných vzťahov, študentského života aj neviazaného sexu. Názov vznikol podľa pesničky od Beatles, ktorú si necháva od svojej spolubývajúcej Reiko v psychiatrickej liečebni zahrať jedna z hlavných postáv, dievčina menom Naoko. Styčným bodom postáv je študent Tóru, ktorý musí prevziať zodpovednosť za svoj život. Obrovskou výzvou je však otázka voľby medzi životom a smrťou.

www.gorila.sk

Markus Zusak – Zlodejka kníh

Dej sa odohráva počas druhej svetovej vojny v Nemecku a je príbehom Liesel Meminger, adoptovaného dievčaťa, ktoré žilo na predmestí Mníchova. Dievča si žije životom zatieneným Adolfom Hitlerom a vojnou a hoci by to nikto nečakal, kradne knihy. S pomocou svojho nevlastného otca sa naučí čítať a uvedomí si, aká obrovská je sila slova.

www.gorila.sk

Neil Gaiman – Neverwhere (vyšlo v češtine ako Nikdykde)

Pod ulicami Londýna je miesto, o ktorom by sa vám ani nesnívalo. Každé slovo tu má obrovskú silu a vstúpiť do tohto sveta môžete len tak, že otvoríte Dvere. Nebezpečné a temné miesto je domovom príšer, svätcov, vrahov aj anjelov.

www.cbdb.cz

Patrick Suskind – Parfum: Príbeh vraha

Jean-Baptiste Grenouille má od narodenia zvláštny dar – má neuveriteľný čuch a dokáže analyzovať a kombinovať rôzne vône. Ako malý chlapec spoznáva pachy mesta a neskôr sa zaučí do umenia vyrábania parfumov. Jeho vlastnosť sa však čoskoro stane posadnutosťou a túžba vytvoriť dokonalú vôňu ho inšpiruje k vražde.

www.gorila.sk

William Somerset Maugham – Volanie bez ozveny

Philipov život nie je jednoduchý. V skorom veku prišiel o rodičov, prešiel si vzťahom s frivolnou ženou, ktorý bol od začiatku odsúdený na zánik a hľadá zmysel života.

porubka.esy.es

Daniel Keyes – Osobnosti Billyho Milligana

Billy sa ráno zobudia a zisťuje, že je vo väzenskej cele. Ukáže sa, že je obvinený zo znásilnenia a lúpeže. Je v šoku, žiaden zločin totiž nespáchal. Posledné, čo si pamätá, je, ako chcel zoskočiť zo školskej strechy. Billy je však oveľa vydesenejší keď zistí, že sa to stalo pred siedmimi rokmi.

yourlisten.com

Robert Galbraith – Volanie kukučky

Keď je neslávne známa top modelka nájdená mŕtva, všetko vyzerá tak, že spáchala samovraždu a vyskočila z balkóna. Jej brat však neverí tomu, že by sa jeho sestra zabila, a tak si najme súkromného detektíva, ktorý prípad prešetruje.

20150913_065106428_ios1
ranff.files.wordpress.com

 

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 31. januára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...