5 vecí, ktoré mentálne silní ľudia nerobia

Zdieľať
Samota pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mozog si môžete trénovať – úspech a spokojnosť sa totiž dajú dosiahnuť aj týmto spôsobom – na pracovisku i v iných aspektoch života. Ak máte pocit, že vždy sabotujete svoj výkon, pozrite si päť kľúčových tipov, čo nerobiť. Pomôže vám to rozvíjať duševné sily, prekonávať prekážky a pretriediť svoje obavy.

Nesnažte sa meniť veci, ktoré sú mimo vašej kontroly

Niektoré veci sa zmeniť nedajú, zlé veci sa dejú, bez ohľadu na to, ako dobre ste pripravení. Snažte sa nezameriavať na svoje nešťastie, pretože to môže viesť k horkosti. Majte na pamäti, že svet vám nič nedlhuje a že ak v to budete veriť, podkope to váš výkon.

Zena kontrola pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nezaoberajte sa myšlienkami a pocitmi iných

Ak dovolíte iným, aby rozhodovali o vašej vlastnej hodnote, dávate im nad sebou moc. Stávate sa zraniteľnými, nechávate sebou manipulovať. Nezaoberajte sa inými ľuďmi, ak to robíte, aspoň sa nastavte iba na príjemných ľudí a definujte svoje hranice. Myslenie na seba z vás nerobí automaticky sebeckých ľudí.

Sama medzi ostatnymi pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nedovoľte strachu, aby vám bránil v pohybe vpred

Dôvodom, prečo toľko ľudí vníma zmenu ako strašiaka, nie je to, že stabilita je pohodlná, ale to, že máme tendenciu predpokladať, že malá zmena úplne zmení naše životy. Postupné zmeny sú kľúčové, nemusíte robiť všetko hneď, stačí sa pomaly dostávať k cieľu.

Pohyb vpred pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nebojte sa objaviť samotu

Pokúste sa objaviť čaro samoty. Zistíte, že sa nemusíte porovnávať s ostatnými, s ľuďmi s podobnými záujmami a zručnosťami ako máte vy. V ruchu okolo vás nemáte možnosť si uvedomiť vlastnú cenu. Keď sa naučíte byť sami, objavíte svoju silu.

Samota pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Použite negatívne emócie na zvýšenie duševnej sily

Mentálna sila nie je o popieraní negatívnych emócií, ale o tom, aby ste ich využili na riešenie problémov. Skúste sa bližšie pozrieť na svoje správanie v niektorých situáciách, pri ktorých ste sa necítili dobre. Čo vás držalo späť? Ako by ste tieto pocity zmenili? Vytvorte si svoju vlastnú definíciu úspechu a zamerajte sa nato, aby sa veci neopakovali, ale boli už len lepšie.

Myslenie myslienky pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom