Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 vodopádov predstavujúcich najvýznamnejšie prírodné dedičstvo na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.59.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Napriek tomu, že na Slovensku nám chýba také more, tak sa môžeme pochváliť inými krásnymi prírodnými úkazmi a unikátmi. Vedeli ste o tom, že na Slovensku sa nachádza aj viacero krásnych a jedinečných vodopádov, ktoré sa oplatí vidieť?

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád sa nachádza v oblasti TANAP, v kúpeľnej obci Lúčky, ktorá leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove a aj tento vodopád je súčasťou krásnej prírodnej scenérie.

Waterfall ? 12 m

A post shared by Veronika EL (@veronika_zzyzx) on

Brankovský vodopád

Brankovský vodopád sa nachádza na západnom okraji Nízkych Tatier prí ústí do Revúckej doliny. Výsoký je až 55 metrov a tak mu patrí prvenstvo toho najvyššieho vodopádu v Nízkych Tatrách.

Kľacký vodopád

Kľacký vodopád je vodopád, ktorý sa nachádza v pohorí Malá Fatra, konkrétne v Lúčanskej Malej Fatre, asi 4 kilometre severozápadne od obce Vrícko pod vrchom Kľak, od ktorého je odvodený aj jeho názov.

Starohutský vodopád

Inak nazývaný aj Starohutiansky vodopád je vodopád nachádzajúci sa v pohorí Pohronský Inovec a nachádza sa v katastrálnom území obce Nová Baňa v okrese Žarnovica.

Vodopád Bystré

Ide o vodopád nachádzajúci sa v katastrálnom území dedinky Hriňová, na území Slovenského stredohoria na území Poľany. Často je nazývaný aj ako Vodopád Bystrého potoka.

 

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies