Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 zaujímavých mostov na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 02 22 oa15.04.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajina, v ktorej môžete nájsť krásne miesta a pamiatky. Medzi zaujímavé architektonické skvosty určite patria aj niektoré mosty, ktoré na Slovensku máme. Vybrali sme 5 z nich, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí. Súhlasíte?

Most SNP

Do roku 2012 bol tento most známy aj ako Nový most. Ide o jediný bratislavský most, ktorý nepodopiera v rieke ani jeden jediný pilier. Jeho charakteristickým prvkom je aj UFO, ide o druhú najväčšiu rozhľadňu na Slovensku.

Drevený most v Kolárove

Tento unikátny drevený most je zaujímavý aj tým, že nemá žiadne betónové piliere. Postavili ho miestni ochranári len za deväť dní v roku 1992 ako kópiu dnes už neexistujúceho mosta z 50-tych rokov minulého storočia. Vo viacerých publikáciách sa most uvádza ako ten najdlhší drevený riečny most v Európe.

Viadukt pri Hanušovciach

Viadukt je vzácnou technickou pamiatkou a dokonca najdlhším železničným mostom postaveným v oblúku nielen na Slovensku, ale dokonca aj v strednej Európe.

Chmarošský viadukt pri Telgárte

Ide o tehlový železničný most, ktorý je tvorený až deviatimi oblúkmi. So svojou dĺžkou 113,6 metra a výškou 18 metrov sa radí k tým najväčším mostom na Slovensku. Známy a obľúbený je aj medzi turistami či fotografmi.

Chmarošský viadukt

A post shared by @ miro_chrobacinsky on

Kolonádový most v Piešťanoch

Ide o najdlhší krytý most na Slovensku, ktorý spája mesto Piešťany s Kúpeľným ostrovom. Nachádza sa na ňom tiež bronzová socha barlolámača, ktorá je považovaná za najväčší symbol najstaršieho kúpeľného mesta.

#kolonadovymost #piestany #spapiestany

A post shared by Milan Skyba (@skyba_milan) on

 

reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies