Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 častí tela, ktoré si nemusíte čistiť až tak často

Casti tela pixabay thinkstockphotos.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com, thinkstockphotos.com

Niektoré časti tela nemusia byť úplné čisté. Budete sa údajne cítiť lepšie, keď si ich prestanete umývať/čistiť tak často. Rozhodne by ste to mali aspoň vyskúšať.

Uši

Ucho
ilustračné: thinkstockphotos.com

Ušný vosk čistí vaše uši tým, že zhromažďuje nečistoty. Podľa otorinolaryngológa Ericha Voigta z newyorského Langone Medical Center, vatovými tyčinkami len zatlačíte vosk ďalej a zabránite tak jeho prirodzenému toku. Keďže vosk sa neustále vytvára a naberá na seba nečistoty, stáva sa hustejším a hustejším. Môže to spôsobiť ťažkosti so sluchom alebo infekcie uší, preto si v nich radšej nešpárajte. Namiesto toho by ste mali počkať, kým vosk vytečie sám na vonkajšiu stranu uší. Tiež vám to príde nechutné?

Črevo

Brucho, črevá, pupok
ilustračné: thinkstockphotos.com

Telo sa prirodzene samo detoxikuje akciami v hrubom čreve, pečeni a obličkách. V hrubom čreve sa nachádzajú zdravé baktérie, ktoré pomáhajú pri detoxikácii a veľa „čistiacich kúr“ môže mikroflóru narušiť. Namiesto detoxikačnej diéty radšej do stravy zaraďte viac vlákniny, ktorá dobré baktérie podporuje.

Vlasy

Vlasy pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pravdepodobne automaticky, keď ste v sprche, umývate aj svoje vlasy. Umývať ich každý deň sa však neodporúča, pretože to môže spôsobovať väčšie mastenie.

Nos

Usmev nos pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Keď máte nádchu, mali by ste si nos, samozrejme, čistiť. Netreba to však preháňať a dolovať v ňom sople. Prstom si tvoríte v nose škrabance, čím dochádza k jeho podráždeniu. Keď už si musíte vyfúkať nos, robte to do vreckovky a vždy po jednej nosnej dierke. Znížite tak tlak a zabránite tomu, aby sa hlien dostal do ušných chodieb.

Vagína

Vagína, ruky, srdce
ilustračné: thinkstockphotos.com

Podivná vôňa v intímnych častiach ženského tela neznamená, že máte zlú hygienu a mali by ste sa umývať viac. Voňavé mydlá môžu narušiť pH vagíny a situáciu zhoršiť, pokiaľ ide napríklad o bakteriálnu vaginózu. Vagína sa čistí sama, nič viac ako obyčajnú vodu nepotrebuje. Ak však chcete použiť mydlo, vyberte si jemné bez parfumov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 15. mája 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme ,

Odporúčame