Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 bizarných testov, ktorými usvedčovali ľudí z čarodejníctva

Carodejnice2_titulok.jpg

Vyznávanie a vykonávanie čiernej mágie bolo kedysi považované za hrôzostrašný zločin na úrovni znásilnenia a vraždy. Už samotný Chammurapiho zákonník obsahoval opatrenia proti čarodejníctvu a mnoho stredovekých právnych systémov zahŕňalo špecifické kroky pre identifikáciu, súdenie, ale aj popravu vyšetrovaných čarodejníc a černokňažníkov. Keďže nájdenie dôkazu z praktikovania čarodejníctva nebolo jednoduché, takzvaní lovci čarodejníc sa utiekali k čudesným a zvráteným experimentom. Od barbarského mučenia, jedenia koláča až po samotné ordálie (boží súd), vám v tomto článku prinášame 7 bizarných testov, ktorými usvedčovali ľudí z čarodejníctva.

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 16. augusta 2017Zdroj www.history.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies