Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 miest na Liptove, ktoré by ste nemali pri jeho návšteve vynechať

Sni mka obrazovky 2018 07 25 oa14.10.45.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Región Liptov patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku. Je plný krásnych a jedinečných miest a my sme si pre vás pripravili 9 z nich, ktoré by ste nemali pri jeho návšteve vynechať. A veríme, že každý si vyberie.

Skanzen Zuberec

Múzeum oravskej dediny je slovenské múzeum, ktoré sa nachádza v Zuberci-Brestovej. Ukazuje život v oravských dedinách v minulosti. Je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov.

Vodopád Lúčky

Lúčanský vodopád je národná prírodná pamiatka v oblasti TANAP. Nachádza sa v okrese Ružomberok a patrí medzi tie najfotografovanejšie vodopády u nás.

A post shared by Petrova Olga (@o_l_e_a_r_i_a) on

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Vznikol v roku 1991 v súvislosti s výstavbou priehrady Liptovská Mara. Múzeum tvoria domy zo zatopenej časti vodného diela a z oblasti horného a dolného Liptova.

Skanzen Pribylina #skanzen #pribylina #slovakia #muzeumliptovskejdediny #dedina #liptov

A post shared by Lenka Machová (@machovalenka1986) on

Liptovská dolina

Liptovská kotlina je jednou z najvyššie položených kotlín Slovenska a obklopujú ju najvyššie pohoria našej krajiny. Medzi tie najnavštevovanejšie rozhodne patria Západné Tatry s najvyšším vrcholom Bystrá.

Vlkolínec

Vlkolínec je podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok v Žilinskom kraji. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov.

Jaskyne na Liptove

Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi najnavštevovanejšie jaskyne Slovenska a Demänovská ľadová jaskyňa zas patrí medzi najstaršie známe jaskyne v Európe. Samozrejme je jaskýň aj na Liptove viacero.

Františkova Huta

Františkova huta je technická pamiatka, ruina továrenskej haly železiarne z roku 1836. Nachádza sa na Orave v katastrálnom území obce Nižná.

Drevený kostolík v Leštinách

Medzi významné pamiatky patria aj drevené kostolíky, niekoľko z nich sa nachádza aj na Liptove. Vybrali sme ten v Leštinách, ktorý je zapísaný aj v UNESCO.

Bešeňová

Bešeňová je obec na Slovensku v okrese Ružomberok. Známa je predovšetkým ako rekreačné stredisko. Je to to pravé miesto nielen pre vaše deti, ale aj pre vás.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies