Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké zapínanie košieľ majú ženy a aké muži? Tu je odpoveď

Kosela.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
brightside.me
reklama:
reklama:

Nad touto otázkou polemizujú ľudia už dlho. Vedeli ste tú správnu odpoveď?

Všimli ste si niekedy, že pánske košele majú gombíky na pravej strane, zatiaľ čo dámske sú na ľavej strane? Je to výsledok dizajnérskeho rozmaru, alebo len ďalší spôsob, ako zdôrazniť rozdiel medzi nami? Existuje vlastne celkom zaujímavý príbeh, ktorý vysvetľuje túto záhadu.

www.thinkstockphotos.com

Ako sa ukázalo, táto zvláštnosť pánskych a dámskych košieľ je známa už od cca 13. storočia, kedy boli vynájdené gombíky. Vtedy si ich mohli dovoliť mať na košeliach len bohaté ženy. Tie mali zvyčajne slúžky, ktoré im každý deň pomáhali sa obliekať. To je dôvod, prečo gombíky na košeliach žien boli umiestnené na ľavej strane. Aby sa ľahšie zapínali (pričom sa predpokladalo, že väčšina ľudí sú praváci). Muži sa zvyčajne obliekajú sami, a preto ich gombíky boli umiestnené na pravej strane.

www.thinkstockphotos.com

Ak si niekedy budete chcieť kúpiť košeľu, ale nebudete si istí, či je dámska alebo pánska, riaďte sa gombíkmi. Strana, na ktorej budú umiestnené, vám napovie tú správnu odpoveď.

www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 9. februára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: