Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bezhlavý Templár: Legenda o duchovi z Prahy

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
adriencams.deviantart.com

V Prahe žil kedysi ušľachtilý rytier, ktorý jazdil na pôvabnom bielom koni. Dnes je však z rytiera bezhlavý duch, ktorý sa premáva po Starom Meste.

Duch bezhlavého templára brázdi na svojom koňovi dláždené ulice Starého Mesta. Spoločníkmi sú mu okrem jeho verného koňa tichá noc a jeho odťatá hlava, ktorú nosí vždy so sebou.

www.pguide.cz

Duch rytiera vyzýva každého odvážneho človeka, aby ho vyslobodil z jeho otroctva.

Živý človek musí byť dostatočne smelý a silný na to, aby zastavil klusajúceho koňa, zobral duchovi rytiera jeho meč a prepichol mu s ním srdce. Jedine týmto spôsobom môže odísť zosnulý templár na večný pokoj.

Bezhlavý templár sa objavuje každú noc medzi polnocou a jednou hodinou ráno na ulici Liliová v Prahe 1.

www.atlasceska.cz

Nikto presne nevie, čo spáchal rytier, aby si zaslúžil takýto krutý osud. Kto by však chcel Bezhlavého Templára oslobodiť aspoň vie, kde ho treba hľadať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 27. marca 2018Zdroj www.prague-stay.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies