Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento čašník priniesol žene vodu a ona mu nechala prepitné 500 dolárov. Bola to jej vďaka za dobrý skutok.

Horizon33_2016 8 22_10 7 11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: edition.cnn.com

Kasey Simmons je ten typ človeka, ktorý rád robí druhým ľuďom radosť. No a nedávno sa to tomuto 32-ročnému čašníkovi vyplatilo a dostal od jednej zákazníčky poriadne vysoké prepitné.

Kasey pracuje v reštaurácii v Dallase ako čašník. No a jedného dňa prišla do reštaurácie žena, ktorá si objednala vodu za 37 centov. Je to to najlacnejšie, čo má reštaurácia v ponuke. Kasey jej vodu doniesol a priniesol jej na požiadanie účet. No, keď si poň potom prišiel, bolo na ňom štedré prepitné – zákazníčka sumu zaokrúhlila na 500 dolárov.

Deň predtým Kasey nakupoval v miestnych potravinách. Keď stál v rade pri pokladni, všimol si staršiu ženu, ktorá bola veľmi smutná a skľúčená. Rozhodol sa jej vylepšiť náladu, prihovoril sa jej a spýtal sa jej, prečo je smutná.

Žena mu dôvod svojho smútku neprezradila, no Kasey jej zlepšil náladu a zaplatil jej za nákup 17 dolárov. Takýmto spôsobom chcel Kasey ukázať, že mu záleží na ostatných ľuďoch a nie je k nim ľahostajný.

No a na druhý deň dostal v reštaurácii prepitné vo výške 500 dolárov aj s vysvetlením napísaným na obrúsku. Vyšlo najavo, že štedrá zákazníčka bola dcérou staršej ženy, ktorej deň predtým Kasey zaplatil za nákup. V deň, keď jej Kasey pomohol, si žena pripomínala tretie výročie smrti jej manžela, a práve to bol dôvod, prečo bola taká smutná.

Kasey tak zmenil jeden z najsmutnejších dní v živote starej ženy na krásny, za čo mu bola jej dcéra nevýslovne vďačná.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 22. augusta 2016Zdroj edition.cnn.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies