Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Tento čašník priniesol žene vodu a ona mu nechala prepitné 500 dolárov. Bola to jej vďaka za dobrý skutok.

Horizon33_2016 8 22_10 7 11.jpg
Foto: edition.cnn.com

Kasey Simmons je ten typ človeka, ktorý rád robí druhým ľuďom radosť. No a nedávno sa to tomuto 32-ročnému čašníkovi vyplatilo a dostal od jednej zákazníčky poriadne vysoké prepitné.

Kasey pracuje v reštaurácii v Dallase ako čašník. No a jedného dňa prišla do reštaurácie žena, ktorá si objednala vodu za 37 centov. Je to to najlacnejšie, čo má reštaurácia v ponuke. Kasey jej vodu doniesol a priniesol jej na požiadanie účet. No, keď si poň potom prišiel, bolo na ňom štedré prepitné – zákazníčka sumu zaokrúhlila na 500 dolárov.

Deň predtým Kasey nakupoval v miestnych potravinách. Keď stál v rade pri pokladni, všimol si staršiu ženu, ktorá bola veľmi smutná a skľúčená. Rozhodol sa jej vylepšiť náladu, prihovoril sa jej a spýtal sa jej, prečo je smutná.

Žena mu dôvod svojho smútku neprezradila, no Kasey jej zlepšil náladu a zaplatil jej za nákup 17 dolárov. Takýmto spôsobom chcel Kasey ukázať, že mu záleží na ostatných ľuďoch a nie je k nim ľahostajný.

No a na druhý deň dostal v reštaurácii prepitné vo výške 500 dolárov aj s vysvetlením napísaným na obrúsku. Vyšlo najavo, že štedrá zákazníčka bola dcérou staršej ženy, ktorej deň predtým Kasey zaplatil za nákup. V deň, keď jej Kasey pomohol, si žena pripomínala tretie výročie smrti jej manžela, a práve to bol dôvod, prečo bola taká smutná.

Kasey tak zmenil jeden z najsmutnejších dní v živote starej ženy na krásny, za čo mu bola jej dcéra nevýslovne vďačná.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 22. augusta 2016Zdroj edition.cnn.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...