Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Christiano Ronaldo bude mať sochu v nadživotnej veľkosti! Prečítaj si, kde bude postavená!

Switzerland Soccer FIFA Awards
Portugal's Christiano Ronaldo, one of the nominees for the FIFA Men's World Soccer Player of the Year Award, attends a press conference at the FIFA Ballon d'Or Gala 2013 held at the Kongresshaus in Zurich, Switzerland, on Monday, Jan. 7, 2013. (AP Photo/Keystone/Walter Bieri)

Portugalskému futbalistovi Cristianovi Ronaldovi odhalia sochu v nadživotnej veľkosti. Slávnostná udalosť sa uskutoční 21. decembra na jeho rodnom ostrove Madeira a obrovská socha by mala mať veľkosť 3 metre.

Pri tejto príležitosti predstavitelia regionálnej vlády na Madeire ocenia Ronaldovu výnimočnosť aj najvyšším vyznamenaním, ktoré môžu dostať obyvatelia tohto ostrova v Stredomorí. Informuje o tom denník Jornal de Madeira, ktorý akciu spoluorganizuje.

Slávnosť by sa mala uskutočniť v metropole Madeiry Funchale, kde sa Ronaldo narodil 5. februára 1985. Vo Funchale už má útočník Realu Madrid múzeum, ktorého prevádzku financuje. Na rozlohe 400 metrov štvorcových sa okrem fotografií a rôznych artefaktov, ktoré sprevádzali jeho úspešnú kariéru, nachádza aj 150 ním vybojovaných trofejí. Nechýbajú ani dve Zlaté lopty z rokov 2008 a 2013.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor radkaDátum 1. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014,© NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...