Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Extrém: Umelec nasáva farbu a potom ju strieka OČAMI von! Tvorí tak netradičné umelecké diela

umelec
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:

Argentínsky maliar Leandro Granato (27) vyvolal svojim netradičným umením rozruch po celom svete. Obrazy totiž maľuje svojimi očami! Jeho technika je naozaj zaujímavá – nosom šňupe akvarelovú farbu a vďaka tomu, že oči a nos sú prepojené, dostane farbu do oka. Keď si potom zapchá nosné dierky, dokáže farbu cez oči striekať na plátno.

Horizon33_2013-10-4_8-43-15
Netradičný umelec priamo pri tvorbe

Ako mu niečo také mohlo napadnúť? Vraj ho už ako malého chlapca fascinovalo prepojenie medzi nosom a očami a bavila ho predstava, že keď niečo nasaje nosom, vyjde to okom von. „Teraz som vynašiel nový štýl maľovania,“ pochválil sa Argentínec.

Niet sa čo čudovať, že keď sa podelil o svoj „talent“ s rodinou, začali ho považovať za blázna, no neskôr jeho umenie pochopili.

Samozrejme, farba, ktorú na svoje umenie používa, nie je obyčajná. Tá by mu mohla poškodiť oko, preto sa dva roky snažil vynájsť takú farbu, ktorá by bola pre jeho umenie bezpečná.

Pozri si „očné“ umenie na videu:

reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 4. októbra 2013Zdroj najky.sk, youtube.com, video: youtube.com
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčame