Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fakty o ženách, o ktorých ani samy nevedia

Fakty o zenach pixabay 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com

O ženách vieme takmer všetko – prečo rozpoznávajú toľko odtieňov farieb, koľko rúžu používajú počas života i to, koľko slov za deň povedia. Vedci sa však rozhodli načrieť ešte hlbšie a zistili nezvyčajné veci o povahe žien. Určite vás prekvapia.

Ženy si veľmi dobre pamätajú to, čo treba urobiť, nie to, čo už bolo urobené.

Fakty o zenach pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podľa jedného výskumu si ženy lepšie pamätajú veci, ktoré treba urobiť, ako tie, ktoré už sú hotové. Ak muž vynesie smeti, o hodinu je to už zabudnuté. Pokiaľ ich však nevynesie, má to na tanieri celý deň.

Ženy sú schopné cítiť v dave mužské feromóny

Fakty o zenach pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Americkí sexuológovia tvrdia, že čím je človek zdravší, tým silnejšia je jeho vôňa. Žena môže cítiť prítomnosť muža aj v obchode s parfumami, kde si ďalší tucet žien nastriekalo parfum na zápästie.

Ženy sa zamilujú pomalšie ako muži

Fakty o zenach pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Bez ohľadu na to, čo vyvoláva lásku – či mozog, srdce alebo hormóny, muži sa zvyčajne zamilujú rýchlejšie ako ženy. Niektoré výskumy ukázali, že medzi 1. a 4. rande sa zamilovalo 25 % mužov, zatiaľ čo iba 15 % žien.

Čím vyššie IQ, tým menej detí žena má

Fakty o zenach pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Britský psychológ Satoshi Kanazawa vypočítal, že túžba ženy po dieťati klesá o 25 % s každými 15 bodmi IQ navyše. Ženy podľa neho uprednostňujú sebarealizáciu, kariéru a cestovanie.

Čím viac detí žena má, tým rýchlejšie starne

Fakty o zenach pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Výskumníci z Univerzity Georgea Masona zistili, že ženy, ktoré porodili deti, starnú o niečo rýchlejšie ako tie bezdetné. Vyplýva z toho, že časti chromozómov zodpovedných za ochranu DNA sa vekom menia. V podstate čím viac detí žena má, tým kratšie sú jej teloméry.

Ženy žiarlia na dámy v červenom

Fakty o zenach pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Podľa výskumu Adama Pazdu ženy aktívne reagujú na tie, ktoré nosia červené šaty, a považujú ich za hrozbu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies