Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Fanúšikovia Dana Browna sa môžu tešiť na film Inferno! Vieme, kedy sa začne nakrúcanie!

Dan Brown, Inferno
FILE - This file book cover image released by Doubleday shows "Inferno," by Dan Brown. Brown’s latest Robert Langdon caper was Amazon.com’s No. 1 seller for 2013, the online retailer announced Monday, Dec. 16, 2013. (AP Photo/Doubleday, File)

Spoločnosti Sony Pictures a Imagine Entertainment začnú s nakrúcaním filmovej adaptácie knihy Dana Browna s názvom Inferno (Peklo) v apríli budúceho roka. Snímka na plátna kín opäť prinesie príbeh harvardského profesora Roberta Langdona v podaní Toma Hanksa.

Film inšpirovaný štvrtou knihou zo série, ktorú preslávil román Da Vinciho kód (2003), bude režírovať Ron Howard. Ten sa podieľal aj na adaptácii spomínaného Da Vinciho kódu z roku 2006 a taktiež na snímke podľa románu Anjeli a démoni (2000), ktorá sa do kín dostala v máji 2009. O scenár pripravovaného filmu sa postaral David Koepp.

Dan Brown

Román Inferno (Peklo) vyšiel po prvý raz v roku 2013. Langdonovo dobrodružstvo sa v tejto knihe týka jedného z “najnesmrteľnejších a najtajomnejších majstrovských diel literatúry” – knihy Božská komédia – Peklo (1316) Danteho Alighieriho. Dej príbehu sa odohráva v Taliansku. Spoločnosť Sony Pictures pracuje aj na adaptácii Brownovho Strateného symbolu (2009), ktorý vyšiel ako tretia kniha série. Zdá sa však, že Inferno sa dostane do kín skôr.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 27. augusta 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA/AP
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...