Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedinečné mosty a viadukty na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 07 14 oa17.13.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Slovensko sa môže pochváliť zaujímavými architektonickými stavbami, medzi ktoré patria určite aj niektoré mosty. Vybrali sme tie, ktoré sú niečím jedinečné a môžeme byť aj na tieto stavby právom hrdí. Súhlasíte?

Drevený most v Kolárove

Mesto Kolárovo sa môže popýšiť viacerými zaujímavosťami. Jednou z nich je krytý drevený most, ktorý vedie ponad Malý Dunaj. Ide o najdlhší riečny drevený most v Európe.

Gútai vizi malom❤❤❤???

A post shared by LIL-G?? (@judit.11.19) on

Chmarošský viadukt

Chmarošský viadukt pri Telgárte je jednou z najznámejších a zaiste i najkrajších technických pamiatok na Slovensku. Tento viadukt láka nejedného turistu či nadšeného fotografa.

Kolonádový most v Piešťanoch

Kolonádový most je národná kultúrna pamiatka nachádzajúca sa v meste Piešťany nad riekou Váh. Je najdlhším krytým mostom na Slovensku.

Viadukt pri Hanušovciach nad Topľou

Vzácnou technickou pamiatkou a najdlhším železničným mostom postaveným v oblúku nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe je viadukt pri Hanušovciach na východnom Slovensku.

Koprášsky viadukt

Železobetónový Koprášsky viadukt má dĺžku približne 120 metrov a skladá sa z jedného veľkého železobetónového prostredného oblúka. A rovnako aj tento most vyzerá veľmi pekne.

It was planned for trains, but never finished…

A post shared by Mike (@best.of.nature.everyday) on

Most v Kráľovej pri Senci

Most v Kráľovej pri Senci na juhozápade Slovenska sa považuje za najkrajší z mostov zapísaných v štátnom zozname pamiatkových objektov.

Most SNP

Most SNP patrí k tým najväčším dominantám nášho hlavného mesta, Bratislavy. Vyhlásený bol za “Stavbu 20. storočia”a okrem iného je známy aj UFOM, teda vyhliadkou na jeho vrchole.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies