Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liptovská Mara patrí k tým najkrajším vodným dielam na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa16.14.27.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja naozaj za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Tentokrát sme sa pozreli na pár zaujímavostí o Liptovskej Mare.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo, ktoré sa nachádza na strednom Liptove na Slovensku, pri Liptovskom Mikuláši. Toto vodné dielo bolo vybudované v rokoch 1969-1975. Pri jeho výstavbe bolo zaplavených až 13 obcí.

High tatras around me ?✨

A post shared by Martina Dosta ? (@martinadosta) on

Využitie tejto vodnej nádrže

Liptovská Mara má viacero využití, pričom jedným z hlavných využití tejto priehrady je protipovodňová ochrana. Ďalej slúži aj na výrobu elektrickej energie.

❤Liptov

A post shared by Lucia Papp (@lucvocka) on

čau slovensko. #biologystudent #upol #outdoor #nature #slovakia #cz

A post shared by Adél Barešová (@adelsona_) on

Okrem toho je priehrada zaujímavá aj z rekreačného hľadiska. Neďaleko sa nachádza rekreačné stredisko pri Liptovskom Trnovci, a práve z tohto miesta je možné vyskúšať si vyhliadkovú plavbu po priehrade. Neďaleko nej sa nachádza aj Aquapark Tatralandia, ktorý patrí k turisticky obľúbeným miestam Liptova.

Archeologická lokalita Havránok 

Nad priehradným múrom Liptovskej Mary, asi 2 kilometre južne od obce Bobrovník sa nachádza archeologická lokalita Havránok. Ide o keltské opevnenie osady Kotínov, je tam vybudované aj múzeum v prírode.

#priroda#Havránok#Liptovská Mara#priehrada

A post shared by jozy11 (@jozmel11) on

reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčame