Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte na tele takéto hrčky? Pozrite sa, čo to znamená

Lipómy sú tukové hrčky v tele.
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com

Tieto malé hrčky na tele sa u ľudí vyskytujú pomerne dosť často. Viete, čo znamenajú a ako sa odstraňujú?

Čo sú to lipómy

Tieto malé hrčky sú vlastne tukové tkanivo, ktoré sa vyskytujú hlavne na hlave, krku, na chrbte či ramenách. Sú to nezhubné výrastky, ktoré sa môžu objaviť v každom veku. Sú medicínsky známe ako lipómy. Napríklad lipóm na chrbte, ani na inom mieste, nie je nebezpečný a lekári zatiaľ nezistili, prečo vznikajú.

Predpokladá sa, že genetika je dôležitým faktorom, zatiaľ čo obezita a krvné tuky nehrajú v tomto prípade žiadnu rolu. V prsníku sa táto tuková hrčka vyskytuje zväčša ako nezhubný národ. Odstraňuje sa operačne a vzniká prevažne na prsníkoch s veľmi nízkym tukovým tkanivom.

Lipómy sa vyskytujú na rôznych častiach tela.
www.pinterest.com

Ako sa dajú odstrániť a aká je liečba

Lekári zvyčajne odporúčajú chirurgické odstránenie alebo laserové odstránenie. Akákoľvek metóda však nezaručuje, že lipómy sa znovu neobjavia. Preto mnoho dermatológov odporúča prirodzené metódy a tu je jedna z nich, ktorá už pomohla veľa pacientom.

Tukové hrčky sa nazývajú lipómy.

Med a múka

Vytvorte homogénnu zmes z medu a múky a naneste na lipómy. Je potrebné naniesť povlak s hrúbkou asi 0,5 až 1 cm. Zakryte obrúskom alebo inou tenkou látkou, ale tak, aby sa zmes nelepila na vaše oblečenie. Musíte nechať pôsobiť jeden a pol dňa (v skutočnosti 36 hodín) a potom je potrebné to dať dole a aplikovať novú vrstvu.  K výmene zmesi by malo prísť asi 5-krát (7-8 dní). Potom budete vidieť zlepšenie, ako sa bude jednoducho topiť tuk pod kožou.

Lipómy sa vyskytujú na rôznych miestach

Máte skúsenosť aj vy s lipómom?
sk.pinterest.com

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 14. júna 2017Zdroj www.finelivingadvice.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...