Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe, no o to desivejšie legendy o hrôzostrašných príšerách – 2. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
they-hide-in-the-dark.tumblr.com

Rôzne náboženstvá, krajiny, ba aj maličké mestá majú svoje vlastné legendy o hrôzostrašných príšerách. Tu sú ďalšie menej známe desivé monštrá z legiend.

Ahuizotl

Ahuizotl je monštrum pochádzajúce z aztéckych legiend. Florentský kódex opisuje Ahuizotl ako malého psa milujúceho vodu, ktorý má opičiu ruku na konci svojho dlhého chvosta.

Ahuizotl číha v plytkých častiach riek na nič netušiace posádky lodiek. Táto príšera stiahne blízke obete do vody pomocou svojho chvosta s opičou rukou. Potom, ako prvé zje ich oči, zuby a nechty a následne ich utopí.

Ahuizotl_by_reafaco d310kse.jpg
cryptidz.wikia.com

Hairy Hands

Nezvyčajná príšera s nezvyčajným menom, ktoré môžeme preložiť ako Chlpaté Ruky. Toto monštrum sa nachádza na úseku cesty v anglickom meste Dartmoor.

Hairy Hands zabíja okoloidúcich aj motoristov – ani v aute pred ním nikto nie je v bezpečí. Tieto dve ruky bez tela chytia kolesá auta a stiahnu ho z cesty. Potom Hairy Hands všetkých bezdôvodne zabijú všetkých.

Ak sa zabývate v karavane blízko teritória tohto monštra, tak vás v noci príde navštíviť. Najprv zaklopká na okno karavanu a po tom príde krvavý koniec.

frightpost.com

Čierna Annis

Táto britská čarodejnica má svetlomodrú pokožku a pochutnáva si na jahňacine a deťoch. Najmä neposlušné deti začne pojedať zvnútra ich tela až von. Deti taktiež sťahuje z kože, ktorú potom nosí okolo pásu.

Čierna Annis býva v jaskyni, ktorú si sama vydlabala pomocou jej železných pazúrov.

Black annis.jpg
comicvine.gamespot.com

Snallygaster

Rané kolónie v Amerike boli terorizované týmito lietajúcimi beštiami, ktoré sa vyskytovali najmä v hornatých oblastiach. Nemeckí osadníci opísali Snallygasterov ako hybridy medzi vtákom a plazom, ktoré boli rýchle a mali kovové zobáky.

Tieto príšery zo vzduchu útočili na nič netušiacich ľudí, ktorých chytili do svojich pazúrov a uniesli do svojich brlohov.

harrypotter.wikia.com

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies