Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Najdojímavejšia ľadová výzva ťa rozplače! Vieš vôbec, proti akej hroznej chorobe títo ľudia bojujú?

Horizon33_2014-8-25_10-38-9

Za posledné týždne sa akoby roztrhlo vrece s videami, ktoré ukazujú ľudí polievajúcich sa ľadovou vodou a vyzerá to tak, že mnohí ani len netušia, čo je podstatou Ice Bucket Challenge.

Stalo sa to populárne, pre mnohých je to len zábava a je dosť možné, že aj teba niekto vyzval, aby si si na hlavu vylial vedro s ľadovou vodou.

Ale nezabúdame na niečo? Táto výzva totiž nevznikla len tak z dlhej chvíle! Táto výzva v sebe nesie posolstvo pre boj s veľmi ťažkou a zákernou chorobou, ktorej priebeh je skutočne hrôzostrašný.

Toto video natočil 26-ročný mladík, ktorého mama aj stará mama trpia amyotrofickou laterálnou sklerózou a pred časom bola aj jemu diagnostikovaná táto ťažká choroba, na ktorú lekári stále nepoznajú liek.

Horizon33_2014-8-25_10-36-25

Ochorenie as začína prejavovať svalovou slabosťou, kŕčami, nasledujú problémy s dýchaním, rozprávaním a prehĺtaním. Postupom času tak chorí nedokážu sami prijímať potravu a ani dýchať. Lekári uvádzajú, že pacienti, ktorí trpia touto chorobou, prežijú v priemere 5 rokov a okolo 20% prežije s touto chorobou aj viac ako 5 rokov.

Horizon33_2014-8-25_10-36-54

Zaujímavou výnimkou je jeden z popredných svetových teoretických fyzikov Stephen Hawking, ktorý s touto chorobou žije už viac ako 50 rokov.

Cieľom výzvy je teda vyzbierať peniaze na výskum lieku, ktorý by pomohol pacientom s amyotrofickou leterálnou sklerózou. Tak na to mysli, keď ťa niekto náhodou vyzve…

 

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 25. augusta 2014Zdroj youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...