Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vysoká horúčka u detí? Takto s ňou môžete úspešne bojovať

Ako bojovať s horúčkou u detí.
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com

Horúčka ľuďom dokáže naozaj znepríjemniť deň. A najviac, ak ju dostanú deti. Viete proti nej bojovať?

Väčšina rodičov je veľmi znepokojených, keď ich deti dostanú horúčku. Ale v prípade, že dieťa je zdravé, nie je žiadny dôvod na obavy. Ak má vaše dieťa vysokú horúčku a teplotu, môžete s tým niečo urobiť aj doma. Ak to však trvá dlhšie ako 3 dni, potom by ste mali určite navštíviť lekára.

Teplotu do 28 stupňov netreba znižovať.
www.thinkstockphotos.com

Horúčka u detí môže vzniknúť aj pri prerezávaní zúbkov alebo po očkovaní. Kým nevystúpi teplota nad 38°C, nemala by sa ničím znižovať. Ak prekročí túto teplotu, môžete sa pokúsiť ju znížiť. Napríklad aj domácimi trikmi a receptami, ktoré na horúčku naozaj zaberajú. Ak je to horúčka u detí bez iných príznakov, môžeme ju liečiť aj nasledovne:

Brandy vo vode

Jediné, čo musíte urobiť, je naliať trochu brandy do vody, namočiť gázu a dať do ponožiek. Mali by ste odstrániť vrstvy oblečenia z vášho dieťaťa a len ho prikryte s ľahkou dekou a nechajte odpočinúť.

Bbac532c16f9095f2e1a0acb6b715074.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

Horúci kúpeľ

Nemusíte sa báť kúpať svoje dieťa, pretože sa odparuje voda z pokožky, čím sa znižuje teplota tela. Uistite sa, že nebudete používať studenú vodu, pretože spôsobuje opačný účinok.

Deti môžete kúpať, nie však v studenej vode.
www.thinkstockphotos.com

Zemiak

Naozaj skvelý spôsob je dať čerstvo strúhaný zemiak do ponožiek vášho dieťaťa. Veľa mamičiek má dobré skúsenosti, že práve zemiak im pomohol stiahnuť horúčku u detí.

Potatoes 179471_960_720.jpg

Horúčka u detí a studené končatiny

Ak má dieťa rúčky a nohy studené, to znamená, že teplota ešte stúpne. V tejto fáze nie je vhodné teplotu znižovať. Lekári varujú, že je tiež nebezpečné dávať studené zábaly, pretože dieťa môže skolabovať. Ak sa teplota rozloží do celého tela a končatiny ostanú teplé, až vtedy môžete niečo podniknúť.

Pozor: Ak je vaše dieťa mladšie ako 3 mesiace, určite by ste sa mali poradiť s lekárom. Ak existujú vážnejšie komplikácie, ako sú ťažkosti s dýchaním, tiež by ste mali navštíviť lekára, pretože by to mohlo byť príznakom niečoho vážnejšieho.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 14. júna 2017Zdroj naturalherbsandmedicine.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...