Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Pamätáš si ešte tie obrovské staré počítače? Pozri sa, ako vyzerali reakcie detí, ktoré sa zoznamovali s počítačom zo sedemdesiatych rokov!

Pred časom sme ti ukázali video, ktoré zobrazovalo reakcie detí na walkman a teraz tu máme ďalší podobný kúsok!

Tvorcovia tohto videa ukázali deťom počítač z konca 70. rokov. Úlohou detí bolo vyjadriť svoj názor na túto poriadne starú a obrovskú mašinu.

Niektoré deti nechápali, kam by také niečo veľké dali, keby nemali písací stôl a iným sa nepozdávalo, že je počítač prílíš hlučný.

Horizon33_2014-5-27_11-0-38

Najviac si nás získalo dievčatko, ktoré sa rozčuľovalo, že tá “vec” nemá nič – žiadne hry, aplikácie a ani webové stránky. A zaklincovala to tým, že je príiš zložitý a na to, aby začal počítač niečo robiť, musí urobiť mnoho krokov.

Deti potom nasledovali inštrukcie tvorcu videa a keď sa im napokon ako-tak podarilo dosiahnuť, aby počítač vypočítal jednoduchý príklad, poriadne sa z toho tešili :-)

 

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 27. mája 2014Zdroj youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...