Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pamiatky v obci Divín

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.55.38.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo obcí či malých dediniek. Aj takéto miesta, ktoré nie sú rozlohou či počtom obyvateľov veľké, ponúkajú jedinečné pamiatky. Rovnako je to aj v prípade obce Divín.

Hrad Divín

Hrad bol postavený na prelome 12. a 13. storočia. Postupne sa stal domovom viacerých významných panovníkov. Hrad sa nachádza na rozhraní Krupinskej výšiny a Lučenskej kotliny, priamo nad centrom obce.

Renesančný kaštieľ

Renesančný kaštieľ v obci bol pod hradným kopcom postavený v roku 1670. V súčasnosti je v kaštieli zriadené Múzeum histórie obce Divín, ktoré vo svojich expozíciách ponúka návštevníkom dejiny obce, hradu a kaštieľa ako aj prírodné krásy okolia Divína.

? #slovakia#castle#divín

A post shared by Bryan ? (@bryanurm) on

Kostol Všetkých Svätých

V obci sa nachádza aj dvojvežový, pôvodne, gotický kostol Všetkých Svätých, okolo ktorého je vybudovaný obranný múr s nárožnými bastionmi.

#namestie #divin

A post shared by divín (@obec_divin) on

Kaplnka Svätej Anny

V obci sa nachádza aj kaplnka, ktorá je postavená na cintoríne, na kopci pred bránou do hradu. Postavená bola z kameňov ruín divínskeho hradu. V blízkosti kaplnky je vybudovaná aj krížová cesta, ktorá končí troma krížami na Kalvárii.

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.53.58.jpg
www.putnickemiesta.sk

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies