Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozrite sa, ako to vyzerá, keď nám komáre pijú krv. Poriadne strašidelné, čo poviete?

Horizon33_2016 6 10_14 2 10.jpg
Foto: youtu.be

Či už sa nám to páči alebo nie, s letom neodmysliteľne prichádza aj otravný hmyz, ktorý nám znepríjemňuje život. Okrem ôs a múch nás po večeroch strávených niekde vonku môžu otravovať aj komáre. Zamysleli ste sa však nad tým, ako to asi vyzerá, keď nám pijú krv? Veru, nie je to najpríjemnejší pohľad…

Predstava toho, že z nás nejaký hmyz pije krv, je tak trochu strašidelná, však? Komáre patria k jedným z najvražednejších zvierat na svete a hoci my máme to šťastie, že u nás neprenášajú nebezpečné ochorenia, ročne komáre zabijú stovky tisíc ľudí ročne.

Horizon33_2016 6 10_14 2 33.jpg
youtu.beFoto: youtu.be

Komáre totiž prenášajú vírusy ako sú Zika, horúčku dengue, maláriu a iné. Možno ste to nevedeli, ale iba samičky komárov pijú našu krv, pretože potrebujú krv na to, aby mohli naklásť vajíčka.

A hoci na prvý pohľad vyzerá poštípanie komárom jednoducho, v skutočnosti sa počas neho odohráva niečo, o čom ste asi nevedeli. Sosák, ktorým komár pije krv, sa skladá zo šiestich častí a dve z nich majú na sebe niečo ako malé zúbky. Tie používa komár na to, aby sa „prerezal“ kožou. A sú také ostré, že ani poriadne necítime, keď sa nám nimi komár dostáva pod kožu.

Horizon33_2016 6 10_14 3 36.jpg
youtu.beFoto: youtu.be

Ďalšiu časť sosáka využíva na vylučovanie chemických látok do nášho tela. Tie zabezpečujú, že naša krv dobre tečie a nezhustne a rovnako sú zodpovedné za následné svrbenie.

Keď sa komár napije krvi a je úplne plný, oddelí od krvi vodu a tú potom vylúči zadočkom. No a niekedy svojej obeti komár zanechá aj malé prekvapenie v podobe vírusu…

Ak sa chcete pred komármi chrániť, skúste si vyrobiť domáci repelent.

Budete potrebovať:

30 kvapiek esenciálneho eukalyptového oleja alebo oleja z citrónovej trávy (eukalyptový je však najúčinnejší)

Pre príjemnejšiu vôňu môžete pridať aj vanilkovú esenciu, asi 1 čajovú lyžičku

Lieh alebo vodku, ktorá ingrediencie spojí

Repelent potom nalejte do rozprašovača a používajte podľa potreby. Video sľubuje, že takýto repelent účinkuje až  6 hodín.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. júna 2016Zdroj youtu.be © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...