Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prípad Glorie Ramirezovej: Jej telo bolo pokryté niečím mastným a zdravotný personál okolo nej omdlieval

Gloriaramirez_ed.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.the-line-up.com

19. februára 1994 bola žena v domácnosti Gloria Ramirezová odvezená do nemocnice. Bola v poslednom štádiu rakoviny a bola veľmi zmätená. Doktori ju okamžite začali ošetrovať, ale nič nepomáhalo, zlyhalo jej srdce. Personál sa snažil nakopnúť ho cez defibrilátor, kedy si niekoľko sestričiek všimlo, že jej telo je pokryté niečím olejovitým.

Niektorí z personálu povedali, že cítili ovocný alebo cesnakový zápach z jej úst. Keď Susan Kane, hlavná sestra, skúšala Ramirezovej z ruky odobrať krv, postrehla zápach podobný amoniaku, ktorý išiel zo striekačky, v ktorej bola krv.

Ukázala to Julii Gorchynski, ktorá si všimla zvláštne častice plávajúce v krvi. Na to Kane odpadla a bola vynesená z miestnosti. O pár minút neskôr sa začala cítiť zle aj Gorchynski, ktorá mala tiež pocit na odpadnutie. Opustila miestnosť a na chodbe si sadla, ale aj napriek tomu odpadla. Medzitým v Ramirezovej izbe odpadol ďalší člen personálu Maureen Welch.

Ako sa zistilo, aký má Ramirezová vplyv, všetci pacienti museli opustiť miestnosť . Ostal len personál, ktorý sa pokúšal Ramirezovú 45 minút oživovať. Nakoniec ju prehlásili za mŕtvu. „Postihnutý“ personál dlho nebol schopný pracovať – objavili sa triašky, pocit horenia tváre, absencia kontroly končatín.

Preto sem boli poslaní dvaja vedci, aby zistili, čo sa vlastne stalo a tu je ich zistenie: Z 37 členov personálu 23 uvádza aspoň jeden symptóm. Vysoké riziko mali tí, čo prišli k Ramirezovej na vzdialenosť pol metra. Ženy uvádzali viac príznakov ako muži. Ich krvné testy sa neskôr vrátili do normálu.

Podľa vedcov Ramirezová užila DMSO (dimetyl sulfoxid) proti bolesti. Teóriu postavili na tom, že má cesnakovú príchuť a je mastný (ako Ramirezovej koža). Podľa nich DMSO v jej tele kvôli zlyhaniu obličiek nejako zreagoval s močom. Hoci veľa ľudí verí tejto teórii, stále to nevysvetľuje, prečo Ramirezová tak vplývala na personál.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 19. augusta 2016Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies