Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Radi nosíte „kroksy“? Tak pre toto by ste sa ich mali čo najskôr vzdať!

Shoes 739278_960_720.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

V dnešnej dobe už nie je snáď bezpečné nič. Pozrite sa, prečo by ste nemali nosiť obľúbené „kroksy“!

Výskum, ktorý bol vykonaný v Nemecku zistil, že „plastové topánky“ obsahujú desivé množstvo karcinogénnych látok, ktoré môžu zvýšiť riziko vzniku rakoviny.

V tomto výskume bolo odobratých a testovaných v laboratóriu 10 párov. Výskumníci boli naozaj prekvapení, keď zistili, že polycyklické aromatické uhľovodíky (PAU) boli prítomné u 6 z 10 testovaných vzoriek. PAU sú vysoko karcinogénne látky, ktoré, ak sú absorbované, môžu vyvolávať mutácie v bunkách. Sú extrémne nebezpečné pri vdýchnutí, ale môžu tiež byť absorbované kožou.

Najviac karcinogénov obsahovali čierne topánky. V 7 z 10 testovaných párov bolo zistené, že obsahujú rozpúšťadlá a ťažké kovy. Tieto toxické látky sú absorbované do tela cez kožu. Takže, ak aj napriek tomu chcete nosiť tieto „plastové topánky“, dajte si pre istotu ponožky. To sa ale jedná len v prípadoch „kroksiek“. Skutočné originály „Crocs“ neobsahujú PAU.

Crocs 930175_960_720.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 30. mája 2016Zdroj www.healthiswealthofheart.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: