Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovensko sa nazýva aj krajinou hradov. Nájdete ich u nás viac ako 300.

Sni mka obrazovky 2018 08 13 oa12.07.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že je Slovensko rozlohovo malou krajinou, tak sa tu nachádza naozaj veľké množstvo hradov, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Súhlasíte? Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré by mal navštíviť každý z nás aspoň raz za život.

Spišský hrad

Spišský hrad je zrúcaninou hradu, ktorá zaberá vrchol travertínovej kopy Spišský hradný vrch. Hrad tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš.

Oravský hrad

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Hrad je výraznou dominantou celého oravského regiónu.

Hrad Devín

Hrad Devín je zrúcaninou gotického, neskôr slohovo prestavovaného hradu, nachádza sa nad rovnomennou mestskou časťou Bratislavy.

⤵️Spoločné štúrovanie na Devín.⤵️ Budem rád, keď prídeš aj ty 25. augusta (sobota) o 9.30 hod. pod Most SNP, kde sa stretneme, potom pôjdeme pešo smerom k Botanickej záhrade (trošku štúrovania) a zvyšok už dáme busom, nech je všetko v poho aj v rámci bezpečnosti a nechodíme po hlavnej ceste. Na Devíne dáme nejaké to posedeníčko a môžeme pokecať o cestovaní, o Slovensku či o mojom blogu.? Teším sa.? ? ? #spolocnesturovanie #devin #bratislava #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #sturovanie #sturujem #slovakblogger #travelblogger #dnescestujem #travel #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #milujemcestovanie #pamiatky #cestujem #svk #takeslovenske #praveslovenske #goodideaslovakia #slovakiaday #skcztravel #thisisslovakia #daybyme

A post shared by Radkoslav Hoppey (@nie_je_tura_bez_stura) on

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad je pomerne rozsiahly zrenovovaný hrad, ktorý sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín. Hrad je charakteristickou dominantou nielen Trenčína, ale aj celého Stredného Považia.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je súbor stavieb v historickom areáli, ktorý zaberá vrchol návršia na juhozápadnom ostrohu malokarpatského chrbta na ľavom brehu Dunaja. Hrad patrí k tým najväčším dominantám hlavného mesta.

Hrad Beckov

Beckovský hrad je rekonštruovaná zrúcanina hradu na strmom, 60 metrov vysokom brale nad obcou Beckov. Patrí k tým najkrajším zrúcaninám hradov u nás.

Takto pred rokom by sa mi ani len nesnívalo, že so svojím cestovateľským blogom o ?? ,,Nie je túra bez Štúra,, postúpim do finále súťaže ,,Bloger roka,, a ešte k tomu s niektorými tak skvelými a šikovnými ľuďmi.? Dikičko za všetky hlasy, že vás baví moje štúrovanie a naše Slovensko, lebo bez vás by to nebolo ono.???? ? ? #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #sturovanie #slovakblogger #travelblogger #blogerroka #dnescestujem #travel #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #cestovatel #turistika #milujemcestovanie #pamiatky #cestujem #svk #takeslovenske #praveslovenske #goodideaslovakia #slovakiaday #skcztravel #cestujemeposlovensku #fabslovakia #slovenskojekrasne #beckov #hradbeckov

A post shared by Radkoslav Hoppey (@nie_je_tura_bez_stura) on

Nitriansky hrad

Nitriansky hrad je zachovalý hradný komplex v Nitre. Nachádza sa na hradnom vrchu v centre mesta a vytvára výraznú dominantu mesta pod južnými výbežkami pohoria Tribeč.

Hrad ľubovňa

Nad Starou Ľubovňou v severovýchodnej časti Spiša sa na vápencovom bralnatom vrchu zas nachádza Hrad Ľubovňa.

reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: