Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Starostu Luníka IX našli obeseného!

KOŠICE: Požiar sídlisku Luník IX.
Pri požiari bytu na košickom rómskom sídlisku Luník IX. zasahovali hasièi pod velením Ondreja Tótha. Horeli tu odpadky v opustenom byte na prvom poschodí. Oheò tu zlikividovali vysoktlakovým prúdom vody. Pri požiari nik neutrpel zranenia. Košice, 19. apríl 2008. Foto: SITA/ Marián Angeloviè

Starosta košickej mestskej časti Luník IX Dionýz Slepčík (39-ročný) spáchal samovraždu. Agentúre SITA to dnes potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Podľa správy vyšetrovateľa telo nebohého našli v stredu večer po deviatej v objekte bývalej výmenníkovej stanice na Luníku IX. Privolaný lekár konštatoval smrť obesením a nariadil súdnu pitvu. Príčiny a okolnosti tragickej udalosti zatiaľ nie sú jasné. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia a zrejme objasní aj dôvody, prečo si starosta siahol na život.

V komunálnych voľbách sa Slepčík uchádzal o kreslo starostu Luníka IX za Stranu rómskej únie na Slovensku. Ďalšími kandidátmi sú Tibor Horváth (Sieť), Ján Lacko (Strana práce), Marcel Šaňa (Strana rómskej koalície) a Jozef Šaňa (NEKA). Volebný zákon vyslovene nerieši takúto situáciu. Podľa názoru zapisovateľa košickej mestskej volebnej komisie Stanislava Takáča sa bude zrejme analogicky postupovať, ako keby sa kandidatúry vzdal – teda zaregistrovaný kandidát ostáva na hlasovacom lístku, no na prípadné získané hlasy sa nebude prihliadať.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 6. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, ilustračná: SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...