Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Starostu Luníka IX našli obeseného!

KOŠICE: Požiar sídlisku Luník IX.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pri požiari bytu na košickom rómskom sídlisku Luník IX. zasahovali hasièi pod velením Ondreja Tótha. Horeli tu odpadky v opustenom byte na prvom poschodí. Oheò tu zlikividovali vysoktlakovým prúdom vody. Pri požiari nik neutrpel zranenia. Košice, 19. apríl 2008. Foto: SITA/ Marián Angeloviè

Starosta košickej mestskej časti Luník IX Dionýz Slepčík (39-ročný) spáchal samovraždu. Agentúre SITA to dnes potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Podľa správy vyšetrovateľa telo nebohého našli v stredu večer po deviatej v objekte bývalej výmenníkovej stanice na Luníku IX. Privolaný lekár konštatoval smrť obesením a nariadil súdnu pitvu. Príčiny a okolnosti tragickej udalosti zatiaľ nie sú jasné. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia a zrejme objasní aj dôvody, prečo si starosta siahol na život.

V komunálnych voľbách sa Slepčík uchádzal o kreslo starostu Luníka IX za Stranu rómskej únie na Slovensku. Ďalšími kandidátmi sú Tibor Horváth (Sieť), Ján Lacko (Strana práce), Marcel Šaňa (Strana rómskej koalície) a Jozef Šaňa (NEKA). Volebný zákon vyslovene nerieši takúto situáciu. Podľa názoru zapisovateľa košickej mestskej volebnej komisie Stanislava Takáča sa bude zrejme analogicky postupovať, ako keby sa kandidatúry vzdal – teda zaregistrovaný kandidát ostáva na hlasovacom lístku, no na prípadné získané hlasy sa nebude prihliadať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 6. novembra 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, ilustračná: SITA

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies