Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Táto študentka zabila 100 militantov ISIS. Teraz je na jej hlavu vypísaná odmena milión dolárov

Horizon33_2017 2 9_13 37 21.jpg
www.facebook.com
reklama:
reklama:

Joanna Palani je 23-ročná študentka z Dánska a na jej hlavu je vypísaná odmena jeden milión dolárov. A prečo? Verte, či nie Joanna je zodpovedná za smrť sto militantov takzvaného Islamského štátu.

Joanna, ktorá má iránsko-kurdských predkov, sa narodila v utečeneckom tábore v irackom meste Ramadi. Prvý raz vystrelila zo zbrane, keď mala len deväť rokov a v roku 2014 opustila vysokú školu v Kodani, na ktorej študovala politológiu, aby odišla bojovať do Sýrie.

www.facebook.com

Na svoj Facebook napísala, že sa rozhodla bojovať za práva žien a za demokraciu, teda za hodnoty, ktorým sa naučila počas štúdií v Dánsku.

www.facebook.com

Pridala sa k povstaniu proti sýrskej vláde a bojovala proti režimu Assada a neskôr aj proti ISIS.

www.facebook.com

Bojovala v Kobane, sýrskom meste neďaleko turecký hraníc, a tiež sa podieľala na oslobodení dievčat, ktoré boli v Iraku držané ako sexuálne otrokyne.

www.facebook.com

Keď sa informácie o jej konaní dostali k dánskej vláde, vláda jej zakázala vycestovať do vojnou zmietaného regiónu. Mladá žena sa totiž do Dánska vrátila v septembri 2015 a bola uväznená v najväčšom dánskom väzení, kde strávila tri týždne. Zistilo sa totiž, že napriek zákazu mala v pláne vycestovať do Kataru.

www.facebook.com

V súčasnosti sa ukrýva, pretože má strach z toho, že by ju zabili. Vraj si je vedomá toho, že porušila zákon, no vraj v tom čase nemala inú možnosť. Vraj nečakala, že stratí všetko za to, že bude bojovať za slobodu a bezpečnosť.

www.facebook.com

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 9. februára 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...