Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Toto by si nechcel nájsť! Chlapík objavil v pralese pavúka veľkosti šteňaťa! :-O

0beeae7-55331-puppy-sized-spider-141020-670-558x900-fit

Ak máš strach z pavúkov, toto by si určite zažiť nechcel! Pavúk veľký ako šteniatko skutočne existuje a nejde o žiaden photoshop!

Tohto obra objavil Piotr Naskrecki, ktorý sa prechádzal po dažďovom pralese v Guyane. Dobrodruh pri prechádzke začul zvláštne šuchotanie a zdalo sa mu, že sa mu niečo obšmieta okolo nôh. Vytiahol preto baterku a chcel si na tvora posvietiť.

pavuk

Keďže očakával, že pôjde o nejakého malého cicavca, bol poriadne prekvapený, keď zistili, že je to obrovský pavúk. Naskrecki, ktorý pracuje ako entomológ na Harvarde, nezačal panikáriť a pavúka si odfotil.

0VS9Fpq

Ako uvádza stránka iflscience.com, chlpatý pavúk ho fascinoval a zdal sa mu dokonca byť roztomilý. Samozrejme, k nemu pristupoval s rešpektom, pretože pavúk vystreľuje drobné ostne, ktorých zasiahnutie do slizníc môže byť veľmi bolestivé.

d6225d1-55332-theraphosa-blondi-3-558x900-fit

Ide o druh Theraphosa blondi, alebo po slovensky vtáčkara, ktorý je najväčším druhom pavúka na svete. Rozpätie jeho nôh môže dosahovať až 50 centimetrov a vážiť môže aj 180 gramov!

https://www.youtube.com/watch?v=6yv7AtcrWaY

 

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 24. októbra 2014Zdroj iflscience.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., Piotr Naskrecki
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...