Údajné zachytenie mimozemských signálov v Číne

Zdieľať
signál

Akonáhle sa táto správa dostala k médiám, obletela celý svet niekoľko hodín. Predstava, že by sa iné formy života mohli vo vesmíre skutočne vyskytovať, potešila nejedného vedca. O mimozemšťanoch sa dozvedáme predovšetkým z novodobých sci-fi filmov, ktoré však samé nevedia, či sa skutočnosti vôbec blížia. Milým začiatok celej tejto horúčky bol vám iste známy E. T. mimozemšťan, ktorý svojím nevinným pohľadom a lojalitou dojal si všetkých. Naproti tomu jeho filmový kolega Votrelec už mal k dojatiu ďaleko. Vďaka tomu, že je vesmírny život úplne neznámym konceptom, majú filmoví producenti voľnú ruku, takže je možné, že niekde žije ako E. T., tak Votrelec.

Hoci sa jeho výskumu teraz venuje mnoho vedcov používajúcich špičkovú technológiu, majú na objavenie tajomstva vesmíru ešte veľmi ďaleko. Jedným z najväčších objavov tak zatiaľ zostáva fakt, že sa na Marse vyskytuje voda, teda sa o ňom dá uvažovať ako o budúcej obývateľnej planéte. Dlho sa držala teória, že dôvodom, prečo bol tento objav vôbec urobený, je, že NASA pôvodne skúmala oceány. Keď však zistila, čo sa v nich môže nachádzať, presunula svoju snahu na to, dostať ľudstvo zo Zeme preč. Ide však o obyčajnú poveru, hoci by sme oceán vzhľadom na jeho neprebádateľnosť nemali podceňovať.

Ide o skutočné mimozemské signály?

Vzhľadom na to, že do tejto doby boli mimozemšťania iba fantastickou predstavou, je predsa len ťažko uveriteľné, že by niečo také mohlo byť skutočné. Signály boli zachytené najväčším rádioteleskopom na svete menom Sky Eye. Zaznamenal elektromagnetické signály, ktoré sa líšia od tých predchádzajúcich a prinášajú teda nádeje, že by to mohla byť známka mimozemskej civilizácie. Bohužiaľ však padla aj teória, že to je iba rádiové rušenie. Čínski vedci sa však vzdať nehodlajú a štúdii tohto úkazu sa budú teraz bližšie venovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom