Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Nitrianskom kraji sa nachádza kaštieľ, ktorý je ako vystrihnutý z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 06 12 oa14.06.54.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa krásnych kaštieľov, no veľa z nich je v súčasnosti zničených či schátraných. To však neplatí o Kaštieli v Pustom Chotári, ktorý je naozaj krásny. Súhlasíte?

Obec Beladice

Obec Beladice zahŕňa štyri časti, ktorými sú Veľké Chrášťany, Malé Chrášťany, Pustý Chotár, Beladice a osada Perov. Práve v Pustom Chotári sa nachádza krásny kaštieľ.

Kedy bol kaštieľ postavený?

Kaštieľ v Beladiciach Pustom Chotári dala vybudovať šľachtická rodina kráľovského radcu a podžupana Tekovskej župy Karola Jesenského okolo roku 1820. V posledných rokoch prešiel výraznou rekonštrukciou a dnes vyzerá naozaj krásne. Tento kaštieľ spolu s hotelom tvorí komplex Park Hotel Tartuf a je chránenou kultúrnou pamiatkou.

Zaujímavosti o niektorých častiach kaštieľa

Zábradlie neoklasicistického hlavného vstupného schodišťa je od viedenského umeleckého zámočníka J. Wagnera. Z vnútorného zariadenia zostal zachovaný fajansový krb v podobe pseudorenesančného príborníka z 90tych rokov 19. storočia. Zaujímavé sú aj maľované vitrážové okná hlavného vstupu.

V areáli kaštieľa nájdete aj krásny park. Celý tento areál je národnou kultúrnou pamiatkou, preto je tento objekt predurčený aby bol využívaný na kultúru, umenie, spoločenské využitie a k príjemnému oddychu návštevníkov. Už ste na tomto čarovnom mieste niekedy boli?

#business #vzdelavani #uzasnemisto #slovenia

A post shared by xwencax (@xxwencaxx) on

reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 16. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčame