Vražedné miesta lákajúce turistov

Zdieľať
Befunky collagepara.jpg

Takzvaný „temný cestovný ruch“ je na vzostupe. Po celom svete sa ľudia stavajú do radov, aby navštívili miesta popráv, vrážd sekerou, prestreliek a iných zločinov. Ak by ste chceli vidieť niektoré z miest vraždy, tu je zoznam pár miest postriekaných krvou.

Fall River

Lizzie Bordenová bola zbavená obvinení z vraždy svojho otca a nevlastnej matky z roku 1892 v ich rodnom Fall River. Avšak folklór ju navždy uznal z vrážd vinnou. V dnešných dňoch ľudia neváhajú míňať peniaze za morbídne veci, ktoré dostať v miestnych darčekových obchodoch. Lizzie Bordenová sa stala hlavnou turistickou atrakciou Fall River. K dispozícii sú výlety, počas ktorých je možné navštíviť Lizzin hrob a aj súd, kde bola súdená. Obchody so suvenírmi predávajú bábiky s podobou Lizzie. Najzaujímavejší je asi jej bývalý dom, kde teraz dostanete nocľah s raňajkami. Môžete tak prespať v miestnosti, kde Lizzina nevlastná matka dostala kutáčom do hlavy či sedieť na pohovke, kde Lizzie našla nevládne telo svojho otca.

Borden_house_92_second_st_fall_river_massachusetts_1892.jpg

Salem

V neskorých rokoch 1600 vstal z popola v koloniálnej Massachusetts diabol. Keďže osadníci salemskej dediny boli väčšinou členovia puritánskej náboženskej sekty, ktorí si z Anglicka priniesli presvedčenie, že čarodejnice musia byť usmrtené. To všetko viedlo k jednej z najpodivuhodnejších a najhorších epizód v americkej histórii- Salemský súd s čarodejnicami. V roku 1692 bolo v dedine obesených 19 ľudí, ktorí boli obvinení z čarodejníctva. Dvadsiatou obeťou bola osemdesiatročná Giles Coreyová, ktorá bola rozdrvená pod hromadou skál. Krátko na to prišiel guvernér a snažil sa ľudí z dediny priviesť k rozumu. Zrušil súd s čarodejnicami a po dlhé stáročia sa v Amerike nerozprávalo o tejto hromadnej vražde. Až v roku 1992 na tristé výročie tragédie mesto postavilo pamätník- park s dvadsiatimi žulovými lavicami (jeden pre každú z dvadsiatich obetí). Aj napriek tomu sa dnes Salem prezentuje ako „čarodejnícke mesto“, hoci nie je žiadny dôkaz, že v koloniálnych časoch tu niekto skutočne praktizoval čarodejníctvo. Nájdete tu ulice plné zaujímavých turistických atrakcií týkajúce sa čarodejníctva, vrátane salónov, okultných obchodov, strašidelných domov a voskových múzeí. Mnohí majitelia obchodov turistom tvrdia, že sami sú čarodejníkmi a čarodejnicami. Celý mesiac október je venovaný halloweenskym prehliadkam, párty s kostýmami a slávnosťami.

10.jpg

Londýnska východná štvrť

V skorých ranných hodinách 31. augusta 1888 doručovateľ pracujúci v londýnskej chudobnej štvrti Whitechapel našiel niečo nechutné- telo prostitútky Mary Ann Nicholsovej s rozpáraným bruchom. Tak sa začalo jedno z najznámejších vyšetrovaní v histórii- lov na Jacka Rozparovača. Väčšina zasvätených ľudí súhlasí, že vrah s doteraz nejasnou identitou má na svedomí najmenej päť obetí. Všetky obete boli prostitútky zavraždené medzi rokmi 1888 až 1891. Niektorí ľudia tajomnému Rozparovačovi pripisujú až jedenásť obetí. Polícia vo viktoriánskej dobe nechytila žiadneho podozrivého, ale vtedajší aj dnešní detektívi a vyšetrovatelia, takzvaní „ripperológovia“ vytvorili dlhý zoznam podozrivých osôb, vrátane synovca kráľovnej Viktórie. Polícia dostala ako nápovedu niekoľko listov, ktoré údajne odoslal vrah. Jeden z balíkov obsahoval aj polovicu ľudskej obličky naloženú vo víne. V súčasnosti sa turisti hromadia v tejto časti Londýna, aby naživo videli miesta, kde boli prostitútky objavené a pravdepodobne aj zavraždené. Turisti majú možnosť prejsť sa týmto miestom Prehliadkou Jacka Rozparovača. To je síce zaujímavé, ale miestu chýba to podstatné- atmosféra lacnej temnej štvrte.

6a.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom