Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Za touto novou bábikou Barbie je inšpiratívna myšlienka. Čo na ňu poviete?

Befunky collage 15.jpg
SITA/AP, www.instagram.com
reklama:
reklama:

Hoci bábika Barbie bola viackrát kritizovaná kvôli nerealistickým krivkám, spoločnosť Mattel, ktorá Barbie vyrába, podstúpila viacero krokov k tomu, aby urobila zo sveta lepšie a krajšie miesto.

Ľudia pracujúci pre spoločnosť Mattel vytvorili novú bábiku Barbie, ktorá sa od tej pôvodnej líši svojimi proporciami. Nie je to totiž žiadna vychrtlina s osím pásom, obrovskými očami a blond vlasmi.

Namiesto toho, aby Mattel vyrobil ďalšiu nereálne vyzerajúcu Barbie, vytvoril bábiku inšpirovanú plus-size modelkou Ashley Graham. Táto modelka je známa tým, že bojuje za to, aby bola v modelingovom priemysle rozmanitosť modeliek a modelov a ich proporcií.

Hoci ešte bábiky inšpirované touto modelkou nie sú v predaji, má sa to vraj už čoskoro zmeniť. Bábika je súčasťou kolekcie Sheroes a len niekoľko modelov z tejto kolekcie sa dostane do masového predaja.

https://www.instagram.com/barbie/
www.instagram.com

Napriek tomu je veľkým krokom vpred už samotný fakt, že spoločnosť Mattel vyrobila práve takúto bábiku Barbie. Treba však ešte urobiť jeden krôčik a začať takéto bábiky predávať, aby sa zmazali všetky stereotypy o kráse.

Ako povedala Ashley, je pre ňu veľkou cťou, že ju takto zvečnili v podobe bábiky a že spoločnosť vzdala úctu ľuďom, ktorí sa snažia rúcať predsudky. Veríme, že sa podarí dostať takéto bábiky aj na pulty hračkárstiev.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. januára 2017Zdroj www.upworthy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...