Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
reklama:

Záhada ducha Abrahama Lincolna: V Bielom dome ho videli už viacerí

16_abraham_lincoln1.jpg
Foto: www.whitehouse.gov

Je veľa duchov známych osôb, ale duch prezidenta Spojených štátov amerických patrí k jedným z najzaujímavejších.

Po atentáte na prezidenta Abrahama Lincola v roku 1865, jeho duša išla späť do Bieleho domu, kde ho videli mnohí ľudia. Bol videný prvou dámou Grace Coolidge v roku 1920, ktorá povedala, že ho videla ako sa na ňu pozerá cez okno.

V roku 1942 kráľovná Wilhelmína z Holandska odpadla po tom, ako sa zobudila na klopanie na dvere a keď otvorila, na druhej strane zbadala Abrahama Lincolna.

Na návšteve Bieleho domu v roku 1940 Winston Churchill, po tom, ako sa okúpal a kráčal nahý do izby, videl utekať ducha tohto zavraždeného prezidenta.

Dcéra prezidenta Ronalda Regana Maureen často videla Lincolnovho ducha ako auru – oranžovú alebo červenú.

Svedectvá o 16. prezidentovi, ktorý sa ako duch potuluje po Bielom dome sú dosť ironické, keďže počas života prezident neveril na posmrtný život. Jeho manželka Mary Todd Lincolnová však bola spirituálne založená a v Bielom dome usporiadúvala seansy, ktoré vtedy prezidenta nezaujímali.

Famous ghosts abraham lincoln.jpg
www.the-line-up.comFoto: www.the-line-up.com

Na fotke je Mary Todd Lincolnová a za ňou duch jej manžela. Kým toto môže byť následok zlej expozície, mnohonásobné tvrdenia o zazretí ducha Abrahama Lincolna už nemôžu byť len náhodou.

Odporúčané články

reklama:
reklama:
reklama:

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 10. augusta 2016Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...