Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 kostolíky na Slovensku, ktoré patria k tým najstarším

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.01.24.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktoré majú dlhú históriu a boli postavené ešte v dávnych storočiach. Vybrali sme 4 románske kostolíky na Slovensku, ktorých história siaha naozaj hlboko. Už ste o týchto kostolíkoch počuli?

Dražovce

Kostol svätého Michala archanjela sa nachádza na skalnatom kopci nad Dražovcami. Ide o mestskú časť Nitry. Tento kostolík je zasvätený svätému Michalovi archanjelovi a postavený bol v polovici 11. storočia.

Kostoľany pod Tríbečom

Kostolík svätého Juraja je románska sakrálna stavba, ktorá sa nachádza v obci Kostoľany pod Tribečom v okrese Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji. Vznik tohto kostolíka sa datuje do obdobia prelomu 11. a 12. storočia.

Kopčany

Kostol svätej Margity Antiochijskej leží pri obci Kopčany, prvá zmienka o ňom pochádza z konca 14. storočia. Tento kostolík patrí k najstarším stojacim stavbám na Slovensku a medzi kostoly s možným veľkomoravským pôvodom.

#kopcany #zahorie #kostolik #kostolsvmargityantiochijskej #slovakia

A post shared by On The Roads (@ontheroadswithus) on

Nitrianska Blatnica

Rotunda svätého Juraja je rímskokatolícka kaplnka, ktorá sa nachádza severne od Nitrianskej Blatnice. Pochádza z 9. storočia a preto sa pokladá za jeden z najstarších kostolov na Slovensku.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies