Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 zoologické záhrady na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 03 30 oa10.25.02.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádzajú aj viaceré zoologické záhrady, ktoré návštevníkom a turistom dávajú možnosť obzrieť si rôzne druhy zvierať a živočíchov, ktoré u nás možno normálne nežijú alebo nežijú voľne v prírode. Už ste v niektorej z týchto ZOO boli?

ZOO v Bojniciach

Táto ZOO sa nachádza neďaleko Bojnického zámku a je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou na Slovensku. Ide o jedinú štátnu zoologicku záhradu u nás, jej zriaďovateľom je Ministerstvo životného prostredia SR.

ZOO v Bratislave

Ide o zoologickú záhradu, ktorá sa rozkladá na ploche 35 hektárov v Mlynskej doline. Zoo v súčasnosti chová vyše 150 druhov zvierat. Patrí k tým najnavštevovanejším miestam v Bratislave.

?

A post shared by Michaela Millo (@michaelamillo) on

ZOO v Košiciach

Zoologická záhrada v Košiciach je najväčšia zoologická záhrada na Slovensku, rozkladajúca sa na ploche 288 hektárov v prírodnom prostredí Čiernej Hory v mestskej časti Kavečany. Prejsť ju vám síce zaberie pár hodín, no vidieť môžete naozaj veľké množstvo zaujímavých zvierat.

Kontaktná ZOO

Na Liptove sa nachádza tak trochu iná ZOO, ide o kontaktnú ZOO, čo znamená, že sa môžete dostať do bezprostrednej blízkosti k zvieratám, ktoré tam majú. A tak si môžete pohladkať papagája či iné zvieratá.

Kitty ?? Ps: that's not my hand ?

A post shared by T I A N A O W E L L S #2 (@tiana_owells2) on

reklama:
reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama:

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies