Ženy majú väčšie predpoklady na osvojenie si jazyka. Na vine je dávny pravek

Zdieľať
žena

Každý z nás sa v živote stretol so škatuľkovaním na základe pohlavia a zrejme sa to ešte mnohokrát stane. Spoločnosť je síce v dnešnej dobe pokrokovejšia, než tomu bolo za čias našich starých rodičov, ale predsudkov sa zbavuje veľmi ťažko. Na jednej strane môžeme vidieť mnoho známok toho, že sa celkové zmýšľanie posúva dopredu, avšak stále sú jednici, ktorí určité zmeny prijímajú len s ťažkosťami.

Napríklad Pride Parades, ktoré sa môžu pýšiť obrovskou účasťou, ukazujú, že láska môže mať mnoho podôb. Tento koncept sa každý rok stretáva s celosvetovou podporou, avšak spolu s verejnou sympatiou ide však ruka v ruke aj nenávisť. V lepších prípadoch ľudí s konaním pochodov nesúhlasí, ani sa nepokúsi ich priebeh narušiť.

V tých horších môže dôjsť k slovným alebo fyzickým potýčkam. Stereotypy tradičnej rodiny teda úplne prejsť nemožno, pretože nám bol odmalička vsugerovávaný vzorec ženy a muža, nikdy nie rovnopohlavná alternatíva. Niektorí sú schopní tento spôsob výchovy prejsť, iní to však nikdy nedokážu. To isté platí pri pohlavných stereotypoch.

Ktoré sú skutočné a ktoré mýtus

Ako žena nie si dobrý vodič, prečo plačete,dievčatá sú také drbny a pod. V priebehu svojho života ste boli na základe svojho pohlavia zaškatuľkovaní aspoň raz. Niektoré stereotypy sú spôsobené biologickou prípravou, iné sú však iba predsudkami. Našťastie už dnes nie je hriech, keď je žena na čele firmy alebo má na sebe oblek. Aj chlapi sa môžu starať o dieťa, zatiaľ čo ich manželka zarába na domácnosť.

Každý sme iný a to by sa malo podporovať, nie diskriminovať. Napríklad typická výrečnosť žien je spôsobená pravekým systémom fungovania. Zatiaľ čo muži lovili, ženy sa starali o táborisko. A čím iným si skrátiť čas ako príjemným rozhovorom? Už od pradávna toho teda ženy nahovoria viac, čo sa potom prejavuje aj v učení sa cudzích jazykov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom