Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 podivných vecí, ktoré neviete o pupku

Pupok pixabay 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com

O tom, že pupok je zvyškom pupočnej šnúry, ktorá vás vyživovala v lone, pravdepodobne viete. To až také fascinujúce nie je. Je však niekoľko vecí, ktoré až také známe nie sú, a pravdepodobne vás prekvapia.

Len 10 % ľudí má tzv. outies, pupok zvonka

Sú dva hlavné typy pupkov – outies a innies, teda pupok smerom von a dovnútra. Pupok zvonka má len 10 % ľudí na svete.

Typ pupka nedefinuje spôsob rozstrihnutia pupočnej šnúry

Nie, nie je to tak, hoci sa táto klebeta šíri a ľudia jej veria.

Typ pupka je určený už v maternici

V skutočnosti to závisí od toho, ako sa koža vyvíja a rastie v maternici. Či sa pokožka prehne, alebo vyčnieva, je vecou procesu hojenia.

Existuje „perfektný pupok“

Dokonalosť je relatívny pojem. Vedci sa však domnievajú, že v prípade pupkov, dokonalosť existuje. Plastickí chirurgovia zistili, že ideálny pupok je „T- alebo vertikálne tvarovaný pupok s tzv. kapucňou.“ Krása je však niečo, čo určí až pozorovateľ.

Pupok pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Tisíce ľudí ročne si dávajú pupok upravovať

Áno, aj v tejto veci ľudia hľadajú ideálnosť. Každý chce mať dokonalý pupok a niekto ide kvôli tomu pod nôž.

Hrčky z oblečenia v pupku

Určite sa vám už stalo, že ste si v pupku našli hrčky z oblečenia. Trením sa z oblečenia uvoľňujú vlákna a počas dňa sa v pupku zbierajú.

Všetky cicavce majú pupok

Ľudia nie sú jediné bytosti, ktoré majú pupok. Cicavce sa vyvíjajú v matkinom lone, to znamená, že boli závislé od pupočnej šnúry. Keďže majú kožušinu, nie je ich pupok vidieť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies