Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, prečo je v lietadlách tak chladno? Toto je dôvod

Lietadlo letuska pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Každý, kto už letel, vie, že v lietadle je vždy chladno. Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, prečo je to tak, čítajte ďalej. ✈

Podľa jednej štúdie, ktorú vykonala Americká spoločnosť pre testovanie a materiály, je to preto, že vo vzduchu je človek malátnejší ako na zemi. Tento stav sa nazýva hypoxia a je u cestujúcich v leteckej doprave bežný. Telesné tkanivá nedostávajú vo výškach dostatok kyslíka. Keby bola kabína prehriata, riziko hypoxie a omdletia by sa ešte zvýšilo.

Podľa štúdie, v ktorej sa skúmal vzťah mdlôb a tlaku a teploty v kabíne, môže stav hypoxie spustiť aj vysoký tlak v kabíne. Keď je v nej príliš teplo, šanca na mdloby u cestujúcich sa zvyšuje. Vzhľadom na to, že teplota ľudského tela sa líši, letecké spoločnosti nechávajú kabínu radšej chladnú, aby ani u jedného z cestujúcich slabosť nehrozila.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...